Mundial 2019: Inauguracja z Białorusinkami!

Dodany przez Futko, 14 Wrz2017 14:00, czytany 407 razy, komentarze 2

img

Foto: abff.by

W piątek, 15 września meczem z reprezentacją pań Białorusi zaczynamy eliminacje do mundialu 2019 we Francji.

Tego dnia obie drużyny spotkają się na stadionie ekstraligowego Górnika w Łęcznej. Początek inauguracyjnego pojedynku o punkty do mistrzostw świata ustalono na godzinę 18.

Najbliższy przeciwnik naszym piłkarkom jest dobrze znany. Już za kadencji trenera Stępińskiego dwukrotnie zmierzyliśmy się z Białorusinakmi w meczach towarzyskich - i dwukrotnie zwyciężyliśmy rywalki po 4-0. Raz w Łęcznej (w listopadzie 2016) i raz w Mińsku (w kwietniu tego roku).

Na razie typowy średniak

Białoruś w kobiecym piłkarstwie jak na razie jest typowym średniakiem. W rankingu FIFA futbolistki zza wschodniej granicy znajdziemy dopiero na 46 pozycji. W kadrze od lat dominują miejscowe zawodniczki z dwóch-trzech klubów mających siedzibę w stolicy kraju Mińsku.

W powołanej ekipie na mecz z Polkami są tylko dwie zawodniczki na codzień grające zagranicą. Jedną z nich jest dobrze nam znana napastniczka mistrza Polski Medyka Konin - Anastazija Szuppo. I chyba z jej strony będzie grozić biało-czerwonym największe niebezpieczeństwo. To szybka, waleczna piłkarka, potrafiąca strzelać gole z różnych pozycji i trzeba będzie na nią mocno uważać. Mocnym uderzeniem z daleka dysponuje także Anastazija-Grażyna Szczerbaczenia z estońskiego RJK.

Podopieczne trenera Edwarda Demenkowca w batalii o punkty zagrają z pewnością zdecydowanie lepiej niż we wspomnianych potyczkach towarzyskich. Zatem mimo iż dotychczasowe wyniki przemawiają na naszą korzyść, nie można Białorusinek zlekceważyć, ich kontry zawsze bowiem noszą w sobie zalążek bramki.

Po meczu z Polkami reprezentacja wschodnich sąsiadów spotka się 19 września w Mińsku z Albanią. My zaś tego dnia zagramy na wyjeździe w Biel ze Szwajcarkami.

Mecz eliminacji mistrzostw świata kobiet 2019:

15.09.2017 Łęczna

Polska - Białoruś

Stadion Górnika, godz. 18.00

Transmisja w Polsat Sport.

Drużyna naszych najbliższych rywalek - Białoruś. Foto: fbb.byTrener Edward Demenkowiec powołał następujące zawodniczki na mecz z Polkami:

BRAMKA: Jekaterina Kowalczuk (FC Mińsk), Natalia Woskobowicz (Zorka-BDU Mińsk), Tatiana Czistik (RGUOR Mińsk)

OBRONA: Jekaterina Łuckiewicz, Elwira Urazajewa, Anastazija Nowikowa (wszystkie Zorka-BDU), Julia Slesarczyk, Margarita Juszko, Anna Koziupa, Alesia Łyńko (wszystkie FC Mińsk), Ksenia Kubicznaja (RGUOR Mińsk), Zarija Kapustina (Nadieżda-ZDJUSZOR Nr 7)

POMOC: Anastazija Łinnik, Polina Bieszteń, Waleria Biełaja (wszystkie FC Mińsk), Wita Nikołajenko, Tatiana Markuszewskaja (obie Zorka-BDU Mińsk), Maria Biełobrowina (RGUOR Mińsk), Anastazija Szuppo (Medyk Konin, Polska), Anastazija-Grażyna Szczerbaczenia (RJK Märjamaa, Estonia).

ATAK: Karina Ołchowik (RGUOR Mińsk), Julia Dubień (FC Mińsk), Wiktoria Kazakiewicz ( Zorka-BDU Mińsk)

Video: Mecz Polska - Białoruś w Łęcznej z listopada 2016.

Tagi: Mundial 2019, Bialoruś, eliminacje mistrzostw świata

.

komentarze (2):

Napisał: Kibic , 14 Wrz2017 19:00

a czy mecz nie bedzie w polsat sport?


Napisał: WoWo , 14 Wrz2017 17:41

jednak jestem optymista i stawiam na 6-0 dla naszych. z trenerem stepinskim dziewczyny sa mocno zmotywowane bo wiedza ze w tych eliminacjach mozemy powalczyc o awans do mistrzostw i ze w kazdym meczu trzeba bedzie gryzc przyslowiowo trawe i bez wzgledu na klase rywala strzelac jak najwiecej bramek. kamyczk u siebie w lecznej wbije ze trzy ma moc i pokazuje to w lidze. winczo i pajor to samo, pajor nareszcie rozwija skrzydla w wolfsburgu.


.
Dodaj nowy komentarz: