flag

FIFA

Szwajcaria - Zurich

Grupy mistrzostw świata U-17 w 2014

Dodany przez Futko, 22 Gru2013 12:22, czytany 2191 razy, komentarze 1

img

Foto: Expansia Media 

W Kostaryce działacze FIFA rozlosowali finały mistrzostw świata juniorek do lat 17. Niestety na czempionacie zabraknie piłkarek z Polski.

FIFA U-17 Women's World Cup odbędzie się między 15 marca a 4 kwietnia 2014 na stadionach Kostaryki w Ameryce Centralnej. Wystartuje w nich 16 ekip narodowych do lat 17 z pięciu kontynentów. Europę reprezentują trzy najlepsze drużyny juniorskie niedawnych mistrzostw Europy - Niemcy, Hiszpania i Włochy. W historii będzie to dopiero czwarty czempionat światowy w kategorii Under 17. W przyszłorocznych finałach zabraknie aktualnych mistrzyń świata - Francuzek, które nie przebrnęły rundy grupowej w finale ME w Anglii.


Biało-czerwone z kolei mimo zwycięstwa w mistrzostwach Europy 2013 musiały zagrać eliminacje do kolejnych finałów, gdzie odpadły w II fazie kwalifikacyjnej.

Kostarykański turniej odbędzie się na czterech stadionach - w Alajuela, Liberia, San Jose i Tibas. FIFA ponad rok temu odebrała Kostaryce organizację finałów ze względu na problemy z przygotowaniem odpowiednich obiektów, ostatecznie po gwarancjach tamtejszego rządu przywróciła miejscowej federacji piłkarskiej prawo zorganizowania mistrzostw.

Oto podział drużyn na grupy:

GRUPA A

Kostaryka, Wenezuela, Wlochy, Zambia

GRUPA B

Ghana, Korea Płn., Niemcy, Kanada

GRUPA C

Nowa Zelandia, Paragwaj, Hiszpania, Japonia

GRUPA D

Meksyk, Kolumbia, Chiny, Nigeria


Duża niespodzianka to nieobecność w finałach takich zespołów jak USA, Brazylia, Francja czy Szwecja, które w piłce seniorskiej należą do ścisłej czołówki światowej.

Po meczach grupowych do ćwierćfinału awansują zwycięzcy 4 grup i drużyny z drugich pozycji. Wówczas turniej będzie miał charakter rywalizacji pucharowej. Wszystkie mecze będą trwały 2 x 40 min. W przypadku remisów nie przewidziano dogrywek, drużyny od razu przystąpią do wykonywania rzutów karnych.

Finał i mecz o 3 miejsce rozegrane zostaną 4 kwietnia w stolicy Kostaryki - San Jose. Estadio Nacional (na zdjęciu) na którym wyłonieni zostaną medaliści to największy i najnowocześniejszy obiekt sportowy w kraju. Mieści ponad 35 tys. widzów.

Foto: Wikipedia

Tagi: Mistrzostwa świata U-17 Kostaryka 2014

.

komentarze (1):

Napisał: Król , 16 Mar2014 09:04

ciekawe komu zalezalo na tym zeby w jednym roku rozgrywac dwa razy finaly mistrzostw europy skoro polska zdobyla tytul w 2013 roku w finale pokonujac szwecje,a trzecie miejsce zajela hiszpania i to te druzyny powinny reprezentowac europe w kostaryce na mistrzostwach swiata.ale skoro mielismy w jednym roku dwoch mistrzow europy polske i niemcy a na mistrzostwa awansuja trzy druzyny to o trzecie miejsce powinno sie rozegrac baraz miedzy szwecja i hiszpania przegranymi w finalach.


.
Dodaj nowy komentarz: