flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

Rozlosowano grupy ME 2014 U-17

Dodany przez Futko, 24 Paź2013 16:23, czytany 1673 razy, komentarze 2

img

Foto: Expansia Media 

UEFA dokonała losowania grup turnieju finałowego o mistrzostwo Europy kobiet do lat 17 jaki na przełomie listopada i grudnia odbędzie się na boiskach Anglii.

Przypomnijmy, iż aktualny czempion Starego Kontynentu czyli Polska nie zdołała zakwalifikować się do strefy medalowej - biało-czerwonym w drugiej rundzie eliminacji (tzw. Elite Round) nie udało się zająć miejsca premiowanego awansem do wyspiarskich finałów.

Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek o medale ubiegać będzie się 8 zespołów reprezentacyjnych. Dotychczas każdy finał - było ich 6 - odbywał się na stadionie przy siedzibie UEFA w Nyon a grały w nim cztery drużyny narodowe.

Edycja mistrzostw 2013/14 została przyspieszona, bowiem ich medaliści uczestniczyć będą w mistrzostwach śwata Under -17 do których dojdzie wiosną przyszłego roku w Kostaryce.

W wyniku czwartkowego (24.10.) losowania powstały dwie grupy eliminacyjne finałów:

GRUPA A : Anglia (gospodarz turnieju), Włochy, Austria, Portugalia

GRUPA B : Niemcy, Szkocja, Francja, Hiszpania

Mecze grupowe rozegrane zostaną 26 i 29 listopada oraz 2 grudnia 2013. Do półfinału (5.12.) awansują po dwie najlepsze drużyny z grupy. Finał Women's UEFA Championship 2013/14 odbędzie się 8 grudnia na stadionie w miejscowości Chesterfield i będzie transmitowany na żywo w telewizji Eurosport.

Trzy pierwsze zespoły - jak wspomniano - pojadą na World Cup U-17 w Kostaryce (15 marzec - 5 kwiecień 2014). Warto zauważyć, że aktualny mistrz świata do lat 17 w piłce kobiecej to drużyna narodowa Francji, która okazała się lepsza od biało-czerwonych w Elite Round w Irlandii Płn.

Tagi: Mistrzostwa Europy U-17, Anglia, UEFA

.

komentarze (2):

Napisał: expert , 24 Paź2013 18:19

powiekszenie ilosci druzyn znacznie zaostrzy rywalizacje o medale i teraz nie tylko awans do finalow ale tez gra w nich bedzie wielkim wyzwaniem. samo wyjscie z grupy do polfinalu to juz ogromny wyczyn. pprzy okazji do pzpn: czy jakis polski trener pojedzie obserwowac finaly i zrobi rozpoznanie na kolejne mistrzostwa?


Napisał: frank , 24 Paź2013 18:08

mielibysmy ciekawa grupe z niemkami i silnymi hiszpankami w rolach glownych. szkoda ze sie naszym nie powiodlo w eliminacjach ale moze za rok bedzie lepiej? francja byla poza mozliwosciami skoro to mistrz swiata.


.
Dodaj nowy komentarz: