Polska

Warszawa

U-19: Przegrana Polek w Austrii

Dodany przez Futko, 25 Sierpień 20:31, czytany 161 razy, komentarze 0

Repr. Polski kobiet do lat 19 rozegrała mecz towarzyski z rówieśniczkami z Austrii. Polki uległy rywalkom na ich terenie 3-4, tracąc dwa gole w samej końcówce spotkania.

Początek spotkania przyniósł gola gospodyniom, które prowadziły 1-0 po pierwszej akcji meczu. Nasze zawodniczki szybko ostrząsnęły się z jednak przewagi Austriaczek i ruszyły do ofensywy, czego efektem było wyrównanie w 14 minucie autorstwa Roksany Ratajczyk. Potem wyszliśmy nawet na prowadzenie dzięki bramce Klaudii Miłek w 20 minucie.

Przed przerwą rywalkom udało się jeszcze raz pokonać w bramce Natalię Piątek i do szatni drużyny zeszły z wynikiem 2-2.

Po wznowieniu gry, biało-czerwone stworzyły kilka sytuacji do zdobycia goli i w 58 minucie po strzale Weronki Zawistowskiej prowadziliśmy 3-2. Niestety końcówka należała już do miejscowych, które między 81 a 84 minutą dwukrotnie umieszczały piłkę w siatce drugiej polskiej bramkarki Jagody Sapor.

Czas na eliminacje do ME 2018

Spotkanie to stanowiło końcowy etap przygotowań reprezentacji U-19 do I rundy eliminacji ME 2018, jakie we wrześniu (12 - 18.09.) czekają nasz zespół narodowy w Gruzji. Rywalkami Polek będą tam, poza gospodarzami, także ekipy U-19 Grecji i Rosji. Z grupy do kolejnej fazy kwalifikacji awansują dwa pierwsze zespoły.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

23.08.2017 Mauer bei Amstetten: Austria U19 - Polska U19 4-3 (2-2) - mecz towarzyski kobiet

Gole: Ratajczyk (14), Miłek (20), Zawistowska (58) - Brunnthaler (1), Krumböck (41, 81, 84)

POLSKA U19: Natalia Piątek (46, Jagoda Sapor) - Aleksandra Stasiak, Oliwia Woś (46, Olga Sirant), Joanna Olszewska, Nicole Eckerle (46, Anita Turkiewicz), Kasandra Parczewska (77, Wiktoria Kuciewicz), Klaudia Miłek, Weronika Zawistowska, Roksana Ratajczyk (62, Maria Zbyrad), Katarzyna Włodarczyk (46, Dominika Gąsieniec), Nikola Karczewska (46, Anna Kowalczyk). Selekcjoner: Marcin Kasprowicz