UEFA

Szwajcaria - Nyon

Dodany przez Futko, 3 Kwi2016 15:37, czytany 624 razy, komentarze 0

Udanie zakończyła się runda ćwierćfinałowa tegorocznej Ligi Mistrzyń dla drużyn, w których występują polskie piłkarki.

Zarówno Paris St. Germain (Katarzyna Kiedrzynek) jak i VfL Wolfsburg (Ewa Pajor) wywalczyły awans do przedostatniej fazy rywalizacji i w kwietniu staną do boju o wielki finał, 26 maja we Włoszech.

Niewątpliwie dużo trudniejszą przeszkodę do pokonania miała jedenastka PSG, która w 1/4 Champions League zmierzyła się z hiszpańską Barceloną. Obydwa pojedynki były bardzo wyrównane a o promocji wicemistrza Francji zadecydował gol w końcówce rewanżu w Paryżu, zdobyty przez reprezentantkę Brazylii - Cristiane. Mecz w Barcelonie, który oglądała rekordowa widownia ponad 8 tys. widzów, przyniósł remis 0-0. Pełne 90 min. w bramce Paris St. Germain rozegrała Katarzyna Kiedrzynek. W paryskim spotkaniu polską golkiperkę zastąpiła Niemka Ann-Katrin Berger.

Z kolei Wolfsburg dwukrotnie stawił czoła włoskiej Bresci. Jak się okazało przedstawiciel Italii nie był specjalnie wymagającym przeciwnikiem ekipy Volkswagena. Już w pierwszym starciu biało-zielone wygrały łatwo 3-0, zaś w rewanżu też zwyciężyły 3-0 i przeszły do kolejnej rundy. Polska napastniczka Wolfsburga Ewa Pajor pojawiła się na boisku w obydwu grach - w pierwszym meczu weszła na murawę w 84 minucie i mogła od razu strzelić bramkę, natomiast w rewanżu trener Kellermann zdecydował wpuścić młodą zawodniczkę na całą drugą połowę.

Bez wątpienia najbardziej emocjonujący ćwierćfinał zaoferowały zespoły FFC Frankurt i FC Rosengard. Pierwszy mecz w Szwecji wygrały Niemki 1-0. W rewanżu lepsze były przyjezdne, które pokonały obrończynie pucharu Champions League 1-0, co oznaczało dogrywkę. Zakończyła się ona bez goli, trzeba było więc strzelać karne i tu o jedno trafienie skuteczniejsze okazały się miejscowe, wygrywając "jedenastki" 5-4.

Za to z przejściem do półfinałów nie miał najmniejszych problemów czempion Francji - Olympique Lyon. Pierwszą konfrontację z czeską Slavią Praga ekipa znad Sekwany wygrała aż 9-1. W stolicy Czech mimo wielkiej przewagi Lyon nie zdobył gola, ale remis 0-0 nic nie zmieniał w fakcie awansu podopiecznych Gerarda Precheura.

Rozloswane już wcześniej pary półfinałowe przyniosą takie oto pojedynki:

Olympique Lyon - Paris St. Germain
VfL Wolfsburg - FFC Frankfurt

Mecze 1/2 finału są zaplanowane na termin 23/24 kwiecień - 30 kwiecień/2 maja 2016.

Finał UEFA Women's Champions League odbędzie się 26 maja 2016 na Stadio Città del Tricolore w Reggio Emilia we Włoszech. Czy staną w nim naprzeciwko siebie dwie polskie futbolistki?

Tagi: Ewa Pajor, Liga Mistrzyń 2016, Katarzyna Kiedrzynek, Ewa Pajor