flag

UEFA

Szwajcaria - Nyon

Video: PSG i Frankfurt finalistami LM!

Dodany przez Futko, 28 Kwi2015 16:34, czytany 1150 razy, komentarze 0

img

Foto: Sportpix.be

Polska bramkarka Katarzyna Kiedrzynek i jej drużyna Paris St. Germain oraz wicemistrz Niemiec FFC Frankfurt zagrają w finale Ligi Mistrzyń 2015.

Mecz finałowy odbędzie się 14 maja o godz. 18 w Berlinie.

Drogę do niemieckiej stolicy zdecydowanie trudniejszą miały piłkarki francuskiego PSG. Aby pojawić się na murawie Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark musiały z rozgrywek wyeliminować najlepszą drużynę Bundesligi i Europy ub. sezonu - VfL Wolfsburg. Paryżanki wygrały jednak pewnie pierwszy mecz na wyjeździe 2-0 i mogły sobie pozwolić na porażkę w rewanżu 1-2. Chwaląc dobrą postawę ekipy znad Sekwany nie można nie pominąć niestety faktu, że jedenastka koncernu VW obecnie jest dużo słabsza. Przede wszystkim zdziesiątkowały ją kontuzje i to tak ważnych piłkarek jak reżyserki II linii - Nadine Kessler (futbolistka roku 2014 FIFA) oraz Lena Goessling, a zakontraktowane nowe twarze okazały się jak na razie albo niewypałem albo zdecydowanie słabsze od wymienionych.

Drugi zespół kobiecy w lidze za Odrą czyli FFC Frankfurt miał za to dość łatwą przeprawę - najpierw z angielskim Bristol Academy (12 goli w dwumeczu) a potem z duńskim Broendby Kopenhaga (wygrana u siebie 7-0 i zwycięstwo wyjazdowe 6-0). Na podstawie tych wyników trudno nawet oszacować realną siłę podopiecznych Anglika Colina Bella. Na pewno w Berlinie napotkają one zdecydowanie silnejsze rywalki.

Profile obu finalistów przedstawimy w osobnym materiale.


Finał Champions League UEFA kobiet - 14 maja 2015
FFC Frankfurt - Paris St. Germain
Stadion: Friedrich-Ludwig-Jahn-Sportpark w Berlinie
Początek meczu: godz. 18.00

Video ze spotkania PSG - Wolfsburg 1-2


Video z pojedynków FFC Frankfurt i Broendby Kopenhaga

Tagi: Liga Mistrzyń, Katarzyna Kiedrzynek, Paris St. Germain, FFC Frankfurt

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: