flag

afc

Malezja - Kuala Lumpur

Video: Tajlandki górą w igrzyskach

Dodany przez Futko, 9 Sty2014 13:50, czytany 1868 razy, komentarze 0

img

Foto: Expansia Media 

W grudniu odbyły się 27 Igrzyska Południowo-Wschodniej Azji, w ramach których rozegrano turniej piłkarski kobiet. Organizatorem zmagań był Myanmar.

Od 7 do 21.12.2013 o medale rywalizowało 6 zespołów narodowych pań. Faworytem turnieju były ekipy Tajlandii, Wietnamu i gospodarzy. W ostatecznej klasyfikacji złote krążki przypadły Tajkom, srebrne piłkarkom Wietnamu, natomiast na ostatnim podium stanęły zawodniczki z Myanmar.

Przed turniejem wycofała się reprezentacja kobiet Indonezji. Pozostałe ekipy podzielono na dwie grupy po trzy drużyny.

W grupie A bezkonkurencyjne okazały się futbolistki z Wietnamu, które pokonały Myanmar i Filipiny, natomiast w grupie B Tajlandia nie dała szans Malezji i Laosowi.

W pojedynkach fazy pucharowej Wietnamki ograły 4-0 Malezję, z kolei Tajlandki po remisie 2-2 wyeliminowały w dramatycznym konkursie rzutów karnych 11-10 zespół Myanmaru.

Finałowy mecz był bardzo zacięty i zakończył się wygraną Tajek 2-1. Mimo iż w 33 minucie reprezentacja Wietnamu prowadziła 1-0, jeszcze przed pauzą rywalki doprowadziły do wyrównania (40 min.) a tuż po przerwie - w 47 minucie - strzeliły drugiego gola i do końca utrzymały zwycięski rezultat.Reprezentantki Tajlandii wygrały złote medale na lokalnych igrzyskach Azji.


Grę o brąz na swoją korzyść rozstrzygnęły ostatecznie gospodynie igrzysk pokonując wysoko 6-0 Malezję.

Tajlandii przypadła także korona najlepszej strzelczyni, którą wywalczyła kapitan drużyny Anootsara Maijarern, zdobywając 6 bramek.

W obecnym roku piłkarki nożne azjatyckiego kontynentu czeka najważniejszy turniej czyli Mistrzostwa Azji 2014, które wyłonią uczestników przyszłego czempionatu świata w Kanadzie.


Fragmenty meczu Wietnam - Malezja 6-0:

Gole i rzuty karne pojedynku Tajlandia - Myanmar:


Spotkanie o brązowe medal Myanmar - Malezja 6-0


Tagi: Igrzyska Azji 2013

.

komentarze (0):

Bądź pierwszy, dodaj komentarz!

.
Dodaj nowy komentarz: